„Tututu doświadcza (nie)znanego” – kontynuacja przygód rezolutnej dziewczynki w żółtych kaloszach.

Po słonecznym lecie spędzonym w Dolinie przyszedł czas na kolorową jesień! Kilkuletnia bohaterka książki „Tututu odkrywa (nie)zwyczajność”, autorstwa Ani Świątek, powróciła w drugiej części swoich przygód, w trakcie których dużo bardziej przydatne okazały się żółte kalosze i czerwony beret. Akcja książki zaczyna się bowiem, gdy „wszystko dookoła wskazywało na to, że powoli zbliża się jesień, ale dzisiejszy poranek był słoneczny”. Powracamy do Doliny, gdzie poznajemy nowe pytania i rozmyślania Tututu, przeżywamy przygody razem z Bato, słuchamy mądrości Dziadka i wreszcie dowiadujemy się więcej na temat Babci. Doświadczamy nieznanego – i jakie to są to doświadczenia!
W drugiej części Tututu zastanawia się, czy można pęknąć od zjedzonej bezy, co to znaczy „być w wieku Dziadka” i co właściwie poszło nie tak z „tą całą ewolucją”. Podróżuje na grzbiecie żyrafy, skacze na jednej nodze po tymianek i liście porzeczki, lata w warunkach domowych jak najprawdziwszy ptak. Zadaje łatwiejsze i trudniejsze pytania, na wszystkie szukając prostych rozwiązań. Dowiaduje się, że w życiu trzeba być jednocześnie ostrożnym i uważnym, pamiętając jednocześnie drogę powrotną do domu z bezdroży własnej wyobraźni. Wreszcie uczy nas, że jesienna pogoda ma w sobie magię – nie ma bowiem nic lepszego niż moknąć w deszczowe dni, gdy później Babcia sprawuje nad Tobą opiekę.

„Tututu doświadcza (nie)znanego” Anny Świątek została uhonorowana Nagrodą Krakowa Miasta Literatury UNESCO wraz z innymi pozycjami wzbogacającymi literackie dziedzictwo miasta, co było dla nas bardzo dużym, wzruszającym wydarzeniem. Może się również pochwalić szeregiem osób, które tak ją pokochały, że postanowiły objąć książkę patronatem i matronatami:

Książka wydana została – podobnie jak inne propozycje naszego Wydawnictwa – na papierze z certyfikatem FSC®, czyli powstającym zgodnie z zasadami odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Wzbogacona jest o ręcznie malowane ilustracje stworzone przez autorkę, które doskonale dopełniają wyjątkową treść. Posiada duże litery ułatwiające czytanie (zwłaszcza w przypadku małych miłośników literatury), obszycie żółtą nitką oraz mapę przedstawiającą, jak wygląda Dolina, ułatwiającą odnalezienie się. Dostarczana jest w upcyklingowym woreczku, który później można wykorzystać zgodnie z własnymi preferencjami. Do zestawu dołączone są specjalne naklejki, które na pewno ucieszą każde dziecko.
Rozdziały Tututu stanowią prawdziwą gratkę zarówno dla młodszych czytelników z uwagi na prostą w odbiorze treść, ciekawe przygody, zastanawiające pytania oraz magiczne ilustracje, jak i dla starszych, którzy odnajdują w niej klimat lektur ze swojego dzieciństwa – „Ani z Zielonego Wzgórza”, „Dzieci z Bullerbyn” czy „Muminków”. O tym, że „Tututu doświadcza (nie)znanego” budzi zachwyt wśród czytelników, można się przekonać, czytając recenzje Patronek i Recenzentek:

“Długo zastanawiałam się z czego wynika ta wyjątkowość książek o Tututu. Doszłam do wniosku, że autorka dokonała w nich niemal niemożliwego. W bardzo realistycznej książce, uzyskała wręcz baśniowy klimat. Sielski nastrój bijący z opowieści, doprawiony doskonale wyczuwalną miłością i radością. Nie ma tu niesamowitych przygód, za to są codzienne sytuacje, rozmyślania i rozważania. Opowieść o dzieciństwie, o prostocie i bezpośredniości dziecięcego odbierania świata, o czerpaniu radości z małych rzeczy.”
kukumag.com

 

„Zatrzymała nas ta książka. Pozwoliła odetchnąć. W codziennej gonitwie praca-szkoła/przedszkole- zajęcia pozalekcyjne, oczarowała nas ciepłem i spokojem. Przypomniała, jak ważna w życiu jest chwila oddechu i celebracja zwyczajności.”
Bliskie Czytanie

 

“Książka inna niż wszystkie. Ciepła, pełna miłości, nostalgii. Skłania do zatrzymania się, bo ten świat pędzi za szybko i za dużo tracimy. Zaproście Tututu do swojego domu, do swoich serc i cieszcie się wyjątkową lekturą. Prawdziwa literacka uczta i ogromna lekcja wartości. Polecam z całego serca.”
Książki dla Dzieci

Przedstawione fragmenty do nie wszystko! Dla wahających się przed zakupem wciągające recenzje „Tututu doświadcza (nie)znanego” dostępne są na poniższych stronach:

1. https://www.facebook.com/BliskieCzytanie/posts/837444597034909
2. https://kukumag.com/tututu-doswiadcza-nieznanego-wyjatkowe-opowiadania-
rabat/?fbclid=IwAR2-y_PH6YwEqFGXU5N62Q8JYx9_oBY_s_KLyIhJPK989OOKkEn9W2E7veE
3. https://wnaszejbajce.pl/tutu-doswiadcza-nieznanego-wydawnictwo-
pactwa/?fbclid=IwAR1e0OOP9aqd6nXISfJ-0DFsVE9GPjtTZTe_ndjhqGwZ7OkXmRJA16_9xEQ
4. https://bajkochlonka.pl/2021/09/29/tututu-doswiadcza-nieznanego-
recenzja/?fbclid=IwAR1xvMuucukpPxM4SYnfcrrK5Oiw2dpIhLRteyexFttF-ZFqwCp_FZAGuJw
5. https://www.facebook.com/photo/?fbid=271406294985021&set=a.131234152335570
6. https://www.facebook.com/czytamy8plus/posts/527066578665799
7.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=510201803651836&id=10003986062
2101

 

„Tututu doświadcza (nie)znanego” Anny Świątek można nabyć, przechodząc do naszej Księgarni. Książka dostępna jest w formacie tradycyjnym, jako ebook (.mobi oraz .epub) oraz audiobook (lektor: Anna Pactwa). Można ją zamówić także w pakiecie razem z pierwszą częścią „Tututu odkrywa (nie)zwyczajność” w bardzo atrakcyjnej cenie, by literaturę jeszcze piękniejszą mieć w swoim domu.

 

 

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x